Şapkalarım Blisskiss' de ve www.hediyeyarat.com 'da satışta...

SAYFALARDA NELER VAR?

Başka şapka yok muu? Var... Zeynep ' de...


CONTEMPORAY İSTANBUL' dan birkaç kare, gözüme çarpan tasarımlar ve 2010 JAPONYA YILI... İTÜ' de JAPANESE DESIGN TODAY 100, Tasarım ' da...


KONYA Yolculuğu, BATI KARADENİZ turu SAFRANBOLU, SİNOP ve AMASRA Hep Gezsek ' de...


1 Aralık 2010 Çarşamba

KÜLTÜR SANAT CENNETİ... İSTİKLAL CADDESİ...

İstiklaldeyim. Özel olarak gittiğim bir yer yok. Sergi gezme niyetindeyim. Yapı Kredi' de UniCredit Group Kolksiyonu' ndan Seçkiler var. Aslında tatilde gitmiştim ama aceleyle baktığım için tekrar girmeye birkaç da kare almaya karar verdim. PAST PRESENT FUTURE... Enteresan da bir el broşürü tasarlamışlar.Sergideki eserlerle ilgili bulmacalar ve oyunlar var içinde.


Yapı Kredi Bankası' nın yanında İtalyan, Alman ve Avusturyalı bankalara ait 60 bin eserden 90 adeti seçilmiş. Sergi 7 bölümden oluşuyor. Klasik Üzerine, Arzu Nesneleri, Geometri Üzerine, Metropolis, Yüce Pitoresk, Yüz Yüze ve Beden Dili. Neden böyle adlandırılmışlar hepsinin açıklaması yapılmış bölümlere girerken. Portreden fotoğrafa, mercek altında metropolisten bireyselliğe herşey var. Adından da anlaşılabileceği gibi sergi geçmiş, bugün ve gelecek arasında bir diyalog oluşturuluyor. "Bu yolculuk, geçmişe ve bugüne ışık tutarken geleceği hayal etmeyi bize ise bırakıyor." diyor küratör Walter Guadagnini. Bunu nasıl yapıyor gidip görmenizi tavsiye ederim ama ben birkaç örnek getirdim.


GALATA KÖPRÜSÜ  2010- Tual üzerine yağlı boya


BUGÜN HERKES DIŞARI - Ferhat Özgür 2002

ÇALIŞMA MASAMIN ÜSTÜ- Iger Eskinja 2008

SUÇLULUK ALEGORİLERİ 2009 - Fatma Bucak

BEYRUT
Başka tarz çeserler de vardı. Grafik çalışmaları, doğa fotoğraf ve resimleri, kolajlar... Gidiniz...

İstiklal' de yürümeye devam ediyorum. Başka bir sergiye doğru çekiliyorum. Çok eğlenceli ve beni ilgilendiren bir vitrin... Anlatacağım...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder